Rotarijci so kuhali »bujto repo«

Prvi teden v avgustu je Veliki Polani potekal tradicionalni Pomurski poletni festival, ki traja osem dni. Na tem najdaljšem in največjem festivalu v severovzhodnem delu Slovenije je organizator poleg koncertov in športnih tekmovanj v program uvrstil tudi tekmovanje v kuhanju »bujte repe«. Ta tradicionalna prekmurska jed je bila obvezno na jedilniku v času kolin.

V vročem sredinem popoldnevu se je tekmovanja v kuhanju bujte repe udeležila tudi ekipa Rotary kluba Martjanci. Na stojnici so se nam pridružili tudi naši prijatelji od blizu in daleč.

Res je, da ocenjevalna komisija naši ekipi za »bujto repo« ni podelila pokala, je pa naša kulinarična posebnost zelo teknila obiskovalcem, saj je med vsemi ekipami naš kotliček prvi ostal brez repe.