Martjanski Rotarijci so tekmovali v kuhanju »bujte repe«

Že 22 let zapored poteka prvi teden v avgustu v Veliki Polani najdaljši in največji festival v severovzhodnem delu Slovenije. Poleg koncertov, športnih tekmovanj in gledaliških predstav, je organizator že osmo leto v program uvrstil tudi tekmovanje v kuhanju »bujte repe«, ki je bila nekoč obvezna jed v času kolin.

Tekmovanja se je v vročem sredinem popoldnevu letos prvič udeležila tudi kuharska ekipa Rotary kluba Martjanci. Pri kuhanju tradicionalne prekmurske jedi se nam je pridružil tudi predsednik rotarijcev iz madžarskega mesta Pecs.

Res je, da ocenjevalna komisija naši ekipi za »bujto repo« ni podelila pokala, je pa naša kulinarična posebnost zelo teknila obiskovalcem, saj je med vsemi ekipami naš kotličem ostal brez repe.