Martjanski rotarijci pomagali z donacijo pri obnovi dveh pogorelih hiš

Za družino ŠADL KOLBL iz Kroške ulice v Murski Soboti je bil oktober 19. oktober 2020 dan, ki ga ne bodo nikoli pozabili. Mlada petčlanska družina s tremi majhnimi otroki je zaradi silovitega požara ostala v trenutku brez strehe nad glavo, saj je hiša v celoti pogorela.

Podobna usoda je doletela tudi štiričlansko družino Prešeren iz Dolnjih Slaveč, ko so jim 22. novembra 2020 ognjeni zublji popolnoma uničil njihovo stanovanjsko hišo.

Da bi pomagali obema nesrečnima družinama, je bila sprožena vrsta dobrodelnih akcij. Člani Rotary kluba Martjanci smo se pridružili humanitarni akciji, ki jo je organiziralo Območno združenje rdečega križa iz Murske Sobote.

V želji, da bi obe družini čim prej prišli v svoj novi dom, smo matrjanski rotarijci družini ŠADL KOLBL donirali 200 evrov. Družini PREŠEREN z Goričkega pa smo darovali tisoč evrov v obliki gradbenega materiala in obrtniških del.